Nyhetsarkiv

  • Gran i Nordland. Foto: Thoralf Fagertun

    Kan den nordlandske granskogen brukes i nye, bærekraftige produkter? Det skal prosjektet DelWaWood finne ut av.

  • Jarle Løvland, Unn Haukenes Holgersen og Brigt Dale. Foto: Marta Anna Løvberg

    Nordlandsforskning samlet hele staben i Bodø, for å utarbeide best mulige søknader til Forskningsrådet.

  • Næringslivet i Nord-Norge påvirkes av sammenhengene i den globale økonomien og ingen har så dårlig tid som en død laks. Foto: Reiner Schaufler (nordnorge.com)

    Nordlandsforskning skal de neste årene være med på å skape kunnskap for næringslivet i Nord-Norge, om muligheter og utfordringer som følger av utviklingen i verdensøkonomien.

  • Utviklingen av reiselivsnæringen i Lofoten er viet et kapittel i boken. Foto: Christian Bothner / nordnorge.com

    Seniorforsker ved Nordlandsforskning, Åge Mariussen, er redaktør for en ny bok som viser at lokale oppdagelser er nøkkelen til vellykket næringsutvikling i regionene.